Psoriaasifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Atoopiline dermatiit - pole küll psoriaas kui siiski nahahaigus!

2 posters

Go down

Atoopiline dermatiit - pole küll psoriaas kui siiski nahahaigus! Empty Atoopiline dermatiit - pole küll psoriaas kui siiski nahahaigus!

Postitamine  monsa6 Kolm Aug 13, 2008 12:35 pm

Aasta siis oli 1978 ja ma olin nii 1- 2 kuu vanune, kui mul tulid kehale imelikud lööbed! Lööbed olid igalpool kus inimene enamus ajast higistab! Siis see haigus taandus kui ma olin kasvanud nii 11- 12 aastaseks ja kõik algas otsast peale! Siis oli ka meie riigis ülemineku preiood ja ravimid olid uued. Sain igasuguseid ravimeid ja olin tihti haiglates. Süüa ja juua ei tohtinud ma ühtegi piima sisaldavat toodet! Ringi käisin ma nagu väike vana inimene, sest riietuda lahedalt ja õhukeselt polnud võimalik! Kogu keha oli kärne täis, katki kraabitud ja mädanes. Lööve oli ka seekord juba löönud näole! Lõpuks olid näol ka plaastird! Ja nii ma käisin ringi ona 3 -4 aastat: haigus taandus ja ägenes nii kuidas ise tahtis! Kuni päevani, mil olin sünnitanud tütre. Haigus taandus ja ma olin õnnelik vaid mõned kuud! Siis algas ka mu elu kõige raskem peroiid: laps, mees - kes ei käinud tööl, peale selle ka veel mehe vanemad lapsed! Kõik me siis elasime seal käed jalad koos. Haigus süvenes taas. kui ma nüüd täpselt ei eks ega ka unustanud pole siis leidsin leevendust 2002 aastal Soome arstide kaudu! Seal on võimalused suuremad ja paremad! Nemad kirjutasid mulle välja APOBASE kreemi ja ma kasutasin seda kuni selle kevadeni (2008). Kusagil märtsikuus lõi kõik uuesti välja. Enam ei saanud öösiti magada ja väljanägemine oli kohutav! Aprillis otsustasin minna uuesti arstile - soovitati kolida Vahemere äärde elama, siis saan om naha korda ja elada normaalset elu. Haigus on nimelt krooniline ja sellest vabaneda pole mul võimalik. Arstid soovitasid ka oma toitumise poolt üle vaadata aga et asi toimiks sooviksin saada profesionaalset abi. Ma ei tea kelle poole pöörduda ja seda haigust põhjalikumalt uurida. NB! Täna käisin arstil ja määrati taas kord uued rohud. Eks ma kaen kuidas nüüd asi liikuma hakkab! Kuid seda toitumise asja tahan ka proovima hakata! Ehk oskab keegi aidata või soovitada mõnda arsti, kellega on võimalik toitumine paika panna!

PS! on keegi kasutanud valgusravi???

Tänades,
Moonika

monsa6

Postituste arv : 1
Join date : 13/08/2008

Tagasi üles Go down

Atoopiline dermatiit - pole küll psoriaas kui siiski nahahaigus! Empty Re: Atoopiline dermatiit - pole küll psoriaas kui siiski nahahaigus!

Postitamine  Tanel Reede Aug 15, 2008 7:22 pm

Higistavates kohtades? Kas kindel, et õige diagnoos ei ole nahavoltide psoriaas?
http://www.psoriaasikeskus.ee/psoriaas/genitaalpsoriaas_e_nahavoltide_psoriaas.htm

Tanel

Postituste arv : 9
Join date : 29/04/2008

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele