Psoriaasifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minu psoriaasi lugu

Go down

Minu psoriaasi lugu Empty Minu psoriaasi lugu

Postitamine  Katrin88 Kolm Juul 22, 2009 3:47 pm

Psoriaasi avastasin endal peale seda kui suri mu vanaisa mille tagajärjel langesin tõsisesse depresiooni.Olin siis kuskil 12/13.
Alguses arvasin,et see mul mingi alergia aga mida aeg edasi seda rohkem see levis.Läksime siis emaga nahaarsti juurde ja seal tehti kindlaks,et see on psoriaas..Loeti kohe ette mida süüa ei tohi(kohvi, muna, kakao, alkohol) ja mida tegema peaksin,et see leevenduks (merevesi, päike, vannisool).
Alguses hoidusin kohvist, munast ja kakaost aga asi ei läinud sugugi paremaks Sad
Küünarnukid, pea, põlved kõik oli psoriaasi täis,hakkasin ennast ebamugavalt tundma ja sellest tekkis suur mustmasendus.
Tuli suvi ja mina käisin pikkade riietega,et jumala eest keegi mind ei näeks.Ei julgenud rannas ujumas käija ja rääkimata päevitamisest.Perekond teadis mu murest ja ainult kodus julgesin ma seelikut a toppi kanda.Mul puudus enesekindlus ja julgus, olin kui hallhiireke.
Proovisin igal õhtul ennast soolaga hõõruda aga see ei andnud erilisi tulemusi.Arst kirjutas ka mingi kreemi aga ka see ei teinud asja paremaks.
Aastad möödusid ja vanaisa surmast tingitud depresioon hakkas taanduma.Elu hakkas vaikselt rööpasse jooksma ja muutusin julgemaks.
Tuli uuesti suvi ja hakkasin kartusest hoolimata seelikut ja lühikestekäistega pluusi kandma.Minu suureks üllatuseks hakkas psoriaas vaikselt paremaks minema Very Happy
Tegin siis katse ja läksin randa päevitama ja muidugi ka ujuma.Õhtul hiljem avastasin,et tõesti see mõjub.Päike ja merevesi ongi minu psoriaasi võti.Aga ainuke asi kuhu päike ei mõju on pea aga eks ma selle jaoks ka midagi leian.
Mul on psoriaas kuskil 9 aastat olnud ja olen oma õdedest-vedadest ainuke kellel see välja on löönud.Aga selle haiguse olen pärnud ma oma isalt ja isa vanaemalt.
Isal oli haigus vahepeal nii hull,et istus lausa haiglas Shocked aga õnneks sai asi korda ja nüüd on ta enam-vähem puhas.
Lugesin täna netist mingist spetsiaalsest ¹ampoonist ja palsamist mis on mõeldud psoriaasi raviks.Mõtlesin,et peaksin neid proovima.
Olen kuulnud ka spetsiaalsest solaariumist psoriaasi raviks aga kardan,et see on meeletult kallis.Kuid samas oleks hea kui selline asi oleks,sest talvel ju päikest võtte ei saa Very Happy
Edu kõigile kes üritavad psoriaasi vastu võidelda!!

Katrin88

Postituste arv : 1
Join date : 22/07/2009
Age : 35
Asukoht : Pärnu

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele