Psoriaasifoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psoriaas - Delfi

2 posters

Go down

Psoriaas - Delfi Empty Psoriaas - Delfi

Postitamine  Admin Teis Apr 15, 2008 8:21 am

Autor: palun nõu,ei leia abi
Aeg: 05-06-07 17:59

kirjutage palun,kellel on psoriaas,kuidas saaks veidigi leevendust.Olen juba üle terve keha üks valu-tomp.kas on mingitki kättesaadavat kergendust sellele tõvele.

*********************************************
Autor: Ha
Aeg: 05-06-07 18:12


kirjutage minu mailile (anetehanna@hot.ee) annan nõu ja infot,kuidas on võimalik
lahendusele ja esitan mõningad küsimused!


******************************************************
Autor: mnjaa
Aeg: 05-06-07 19:42

olin minagi kunagi mures, aga leidsin väga hea arsti - Pelgulinna polikliinikus dr.Maltsev, kes määras ravi ja olin dieedil pea aasta + muud protseduurid ja hetkel olen täiesti puhas. loomulikult ei kao see haigus kuhugi, sees see olemas, aga nahk on puhas !!! Kui aga midagi väga tõsiselt yle elan, kasvõi hiljutised rahutused Tallinnas, siis lööb ka kohe mõni täpike välja. Aga ravile peab alluma ja väga tähelepanelik olema, mida teed, sööd, jood ja peale määrid Smile


***************************************************
Autor: neiu
Aeg: 05-06-07 21:24

dr.maltsevi juures käisin mina ka.käisin 2006a septembris.peas mul nimelt juba mitu aastat väiksemad ketud tekkisid.tema aga ütles mulle,et mul on söömishöretest kõõmakorbid pähe.kasutagu nisoraali ja toitugu normaalselt.2006a detsembris hakkasid valutama mul liigesed.saadeti reumatoloogile ja see saatis kohe ka teise nahaasrsti juurde.selgus ,et mul ikkagi psoriaas ja sellest nüüd psoriaatiline artriit Sad oleks varem jaole saanud ,siis ei oleks sellist asja praegu.mina ei soovita
dr.maltsevit.sovitan minna tõnismäe polikliinikusse dr.dejeva juurde.kaerajahu vannid pidid leevendama.
http://www.neti.ee/cgi-bin/cache?query=psoriaas&alates=0&url=http%3A%2F%2Fwww.psoriaasikeskus.ee%2Fpsoriaas%2FPsoriaas.htm


**********************************************
Autor: neiu
Aeg: 05-06-07 21:25

ja mina kasutan hetkel tõrva shampoone ja nahalahuseid ning käin valguskammis.tulemused on väga head.


******************************************************
Autor: psoriaas
Aeg: 05-06-07 23:10

on siis selline asi, et naharakud ketenduvad ennem ära, kui nad täisealiseks saavad. Ja noored naharakud on roosakamad. Mis aitab? Kui peas, siis tõesti psoriaasi kamm või SIM sarjast shampoonid+palsamid. Aitab päike. Kas ka solaarium, ei tea. Igaljuhul mitte kiirsolaarium. On olemas ka valgusravi. Mina soovitan jälle Dr. Nele Nurmik, meremeeste polkliinik. Ka telliskivi perearstikeskus on Ok.


***********************************************
Autor: Imbi
Aeg: 05-07-07 04:15

Dieet, rahu sinus eneses, päike ja kakaovõi. Kui oled nagu valutomp, siis kõigepealt alusta kakaovõi või tavalise õliga kreemitamist. 6-7 korda päevas. Seda on võimalik teha küll, kui tahtmist on. Hommikul enne tööle minekut ja õhtul iga poole tunni tagant. Kui nahk on juba pehmemaks ja vähem valusaks muutunud, siis saab alustada ravi eloconi või muude ravimitega. Päevitamagi on mõtet minna pehme ja kreemitatud nahaga. Päevitamise ajal muudkui võõpan ennast kakavõiga ning tulemused on super head. Lõunasse ära praegu sõida, Eestimaa päike on just praegu parim.
Oma kompleksidest tuleb üle olla. Siin on mõned psoriaasihaiged öelnud, et elu on jube raske: ei saa lühikese varrukaga pluuse kanda ega rannas päevitada. Ma pole kunagi aru saanud, miks terve nahaga inimesed rannas päevitavad. Nahahaigete jaoks on päevitamine raviprotseduur, aga miks teised seda teevad? Päevitada saab ka oma toas, metsas, rõdul.
Ja alkohol ning rasvas praetud toidud on absoluutselt aut.


*************************************************
Autor: vajab pidevat hoolt
Aeg: 05-07-07 09:51

Psoriaas on jah naha eluea kiirenenud protsess, ehk kuni 10 korda kiirem tsükkel. Nahk hakkab tegelikult tekkima sügavalt naha alumisest kihist, mis on u. 2 mm sügavusel ehk see ei ole algusest lõpuni silme all toimuv tsükkel.

Kui normaalse naharaku eluiga on 21-28 päeva, siis järelikult vajab psori peale sümptomite järele andmist ka pidevat hoolt. Saavutatakse keskmiselt mõni kuu kuni paar aastat kestev peiteperiood.

Väga raske on leida õiget ravivõtet, sest igaüks pakub oma. Teiseks, psori enamasti ägeneb ravi algfaasis veelgi. See võib ära ehmatada, ravi jääb jälle pooleli. Paljudel ravimitel on kõrvalmõjud, kahjulikud kõrvaltoimed.

Uurige, suhelge, jagage kogemusi.


********************************************************
Autor: igal juhul soovitaks
Aeg: 05-07-07 10:32

Jaanalinnurasvast salv on selline asi, mis võtab nahal ja sügavamates kudedes põletikust põhjustatud valu ära ja aitab nahal poole kiiremini taastuda.


*********************************************************
Autor: Mari
Aeg: 05-07-07 11:11

Olin paar aastat tagasi veel iga aasta üleni täis seda ja nahk kohutavalt valutas igalt poolt. See on nii individuaalne, mis aitab ja mis tüüpi haigusvorm on.
Mul aitas paljuräägitud Kartalin salv, tänud sellele inimesele, kes seda siin foorumis mainis. Enam pole kordagi nii hulluks läinud, aasta aega oli enam-vähem täitsa puhas, nüüd enam nii ei mõju, aga ikkagi saan käia lühikeste käiste, dekoltee ja normaalse soenguga ringi. Protsess võib olla pikk, mul võttis mitu kuud aega, enne kui tulemused näha. Nüüd määrin pisteliselt, vähemalt nägu, käed, kael on puhtad, mujal mind nii ei häiri need üksikud laigud.
Muidu olin kõikvõimalikke asju proovinud, ka valgusravi, organismi puhastamist, haiglat, kõikvõimalikke asju veel selle paarikümne aasta jooksul.
Loodan, et see salv ära ei kao, seda igas apteegis pole ja vahest pole üldse. Topsik maksab mingi 300 krooni. Minul tõesti ainuke asi, mis aidanud.
Tugevat vaimu kõigile kaaskannatajatele!


*********************************************
Autor: Karavani Tom
Aeg: 05-07-07 11:51

Nüüd suvel on lööbevaba perioodi just kergem säilitada, kui päike väljas ja saab merre sulistama minna. Mured taanduvad koos psoriaasiga.
Eelnevalt tuleb muidugi enda kallal uuesti tööd teha enne kui pätis paljalt julgeb välja minna.


***********************************************
Autor: tean seda tunnet
Aeg: 05-07-07 11:54

Olin ise ka hulluks minemas sellega - ei aidanud eriti valgusrvavi (mis muidu mõjus väga hästi), õnneks tõrva¹ampoon hoidis peanaha korras. Käed-jalad valutasid, nahk pragunes vaatamata ohtrale niisutamisele ja täiesti piin oli olla :S
Arst kirjutas seekord Daivobeti salvi (saab retseptiga, 30g maksis soodustusega vist kas natuke alla või natuke üle 100 krooni - täishinnaga üle 300kr)ja see mõjus üliruttu - vähem kui nädala aja pärast sain magada, nahk ei pragunenud ja nüüd olen tänu sellele olnud 3 kuud täiesti puhta nahaga. Kuna tuleb loodetavasti kena ja päikesepaisteline suvi ja saan palju merevees olla, tuleb ka psoriaasivaba suvi. Nüüd kreemitan end iga päev Orto niisutava Urea 4,5% kreemiga, mis apteegis müügil käsimüügis (150 ml maksis 51 krooni) ja tunnen end üle hulga aja jälle inimesena.

Loomulikult on kõik individuaalne ja järgmine kord, kui esimesi laike märkan, hakkan kohe mingi nõrgema raviga pihta, sest see salv on kindlasti väga tugevatoimeline, kui nii kiiresti mõjus niivõrd hullule nahale - aga jumal tänatud, et see olemas on. Kui Sa pole seda proovinud, siis halba see ei tohiks teha.

**********************************************************
Autor: Mine
Aeg: 05-07-07 12:40

dr.Miron Zagnini vastuvõtule Pelgulinna pol. või Kopli pol.


**********************************************************
Autor: nahk
Aeg: 05-08-07 09:06

Kõige olulisemad on igapäevased vannid (15-20 min.)meresoolaga, oliiviõliga või ravimtaimede leotistega või teha neid vaheldumisi. Kordan veel, et IGAPÄEVASED, ja naastud tuleb maha pärast hõõruda, siis kreemitada. Kui seda ei viitsi teha, siis mingi kreemitamine ega ravimid ka eriti ei aita.



*************************************************
Autor: lisaks juurde
Aeg: 05-08-07 10:25

liigsed veeprotseduurid ja naha hõõrumine mõlemad põhjustavad nahale stressi.
Paremad on Surnumere soola vannid. Võtta tassitäis soola poole vanni kohta ja seal liguneda. Kui on raskemad vormid, siis suurendada soola kogust kuni kiloni. Teha kolm korda nädalas, u 6 nädala jooksul.


**********************************************************
Autor: nahk
Aeg: 05-08-07 10:54

No ma ei taha vaielda. Kes tunneb, et tekitab stressi, tehku harvemini. Minul niikui jalgadel vann vahele jääb, on kohe väga ebamugav tunne, kare, valus... Kui teen iga päev, tulevad kergel hõõrumisel katud kohe maha ja jalgadel väga kerge tunne. See soovitus, et teha 6 nädala jooksul, on täiesti teoreetiline soovitus. Ei maksa loota, et pärast kuut nädalat uusi katte ei teki, nahk ei paksene ja vanne pole vaja... Aga kui mõnel on nii olnud, siis ju lausa õnneseen Smile)


****************************************************
Autor: pealtnägija
Aeg: 05-08-07 14:53

Minu tädil on ka psoriaas. Kohati lööb välja ja siis ikka korralikult üle kogu keha. Ta on iga kord abi saanud Hiiu haiglast, 10 päevaga kreemitatakse nahk täiesti puhtaks. Haiglast tuleb välja nagu uus inimene.


******************************************
Autor: lisaks juurde
Aeg: 05-08-07 15:03

Surnumere soola näide oli võetud ühest kliinilisest uuringust. Täpsemalt siis KUNI kuue nädala jooksul. Loomulikult on kõik individuaalne ning siin pole mõtet täpseid juhiseid anda.

Aga loodame, et teema algataja saab siit nüüd mõnestki soovitusest abi. Paistab, et ta on siit eemale läinud.


*******************************************************
Autor: isend
Aeg: 05-08-07 15:11

Siis ikka peab ise kõvasti peale käima, et haiglasse sisse võetaks? Minu arst pole sellist võimalust jutukski võtnud.

**********************************************
Autor: kuulsin, et
Aeg: 05-08-07 15:14

Pärnu Haiglas lausa soovitatakse kohe sisse jääda. Et olevat tasuta toit ja puha.


********************************************
Autor: isend
Aeg: 05-08-07 15:27

Kuidas see pakutav ravi saab Eestis niiii erinev olla? Üks möksib ennast aastate viisi mingite salvidega, millest midagi tolku pole ja teisest tehakse haiglas lausa teine inimene???? Samas mulle tundub, et viimasel ajal üha rohkem inimesi haigestub sellesse.


*********************************************
Autor: kuulsin, et
Aeg: 05-08-07 15:46

räägitakse rohkem.


************************************
Autor: Mari
Aeg: 05-08-07 16:41

Mind nt haigla ei aidanud, kuigi olin korra lausa nädalase vahega kaks korda sees, arst ei uskunud et see võimalik on, et kohe nii hullusti tagasi tuleb ja päris puhtaks ei saanud.
Eks see olenebki inimesest


****************************************************
Autor: k
Aeg: 12-20-07 13:06

soovitan teil hakata valgusravi saama...minul see igaljuhul on haiguse 100 protsenti taandanud ja olen pea 2 aasta puhas ...vahest tekib küünarnuki peale väike kolle aga seegi taandub kohe kui olen valgusravi teinud:)vaata www.psoriaasikeskus.ee kontakteeru sealsete inimestega ja lepi kokkusaamine .ravi mõjuba 80 protsendile haigetest ja hiljem kui oled haigusest lahti saanud on võimalik ka endale koju väike lamp osta nii et kui tekib kolle saad sellest kohe lahti

Admin
Admin

Postituste arv : 20
Join date : 01/04/2008

https://psoriaas.forum.co.ee

Tagasi üles Go down

Psoriaas - Delfi Empty Re: Psoriaas - Delfi

Postitamine  maku1982 Esm Mai 31, 2010 7:04 pm

ma ka elan juba 15a selle psoriaasiga....olen enamuse aja aastast kaetud sellega 70 protsenti...jube on olla jne...olen olnud mitmeid kordi haiglas aga kõik see ravi on korraks...olen kasutanud kõike mida arst on välja kirjutanud aga paar näd ja olen endine....ei teagi mida teha....loen siin teiste vastuseid ja igalühel oma hea ravi....ma ei teadnudki,et on olemas nii palju igasygyseid ravimeid...peab vist ka hakkama katsetama....või on kellegil mingeid nõuandeid

maku1982

Postituste arv : 1
Join date : 31/05/2010
Age : 41
Asukoht : laagri

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele